vesti24.mk

Tag : Златната копачка

Uncategorized

Меси повторно ја освои Златната копачка

admin
Оваа сезона за Аргентинецот беше лоша на екипно, но не и на индивидуално ниво. Лионел Меси, фудбалерот на Барселона, е најдобар стрелец на Европа за...