vesti24.mk

Tag : злато

ЗАБАВА

Две момчиња во Франција пронашле златни прачки во орманот на својата баба

admin
Две десетгодишни деца од Франција кои си играле во градината на семејниот дом во Вендоме, за време на коронавирусот, пронашле вредно откритие. Откако француската влада...
ЗАБАВА

Во Австралија ископани џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

admin
Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што проценува дека е тешка над 113 килограми....
ЗАБАВА

Хигиеничар на аеродром пронајде нешто премногу вредно: Прочитајте што најде и зошто нема ништо да добие

admin
Хигиеничар вработен на меѓународниот аеродром „Инчон“ во Јужна Кореја во канта за ѓубре пронашол вистинско богатство, но наверојатно нема да добие ништо. Тој пронашол седум...
МАКЕДОНИЈА

(ФОТО) На ова место во Македонија има 20 тони злато со вредност од 150 милиони евра кое сеуште не е откопано!

admin
Македонија како држава е полна со мистерии и легенди за кои сеуште се зборува. Планината Кожув е едно од местата во кои се кријат многу...
ЗАБАВА

Само злато, пари и шампањ: Не сме свесни во каков луксуз живеат богатите деца на Германија

Ferad Aruc
Децата на богаташите се популарни на Инстаграм, а по богатите деца од Дубаи, Лондон, Москва, па дури и Тирана и Зимбабве, имаме можност да ги...