vesti24.mk

Tag : злоупотреба

ВЕСТИ

Измама и злоупотреба на лични податоци, зад решетки две лица од тетовско

admin
На 29.10.2020 во 14.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.З.(21) од с.Церово, тетовско, а во 16.30 часот, Р.М.(44) од Тетово,...
ВЕСТИ

Чулев: Злоупотреба на службена положба од 2,5 милиони евра на Спасовски за јавна набавка на 3000 пара чизми

admin
МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ,...
МАКЕДОНИЈА

„Здружението Транспаренси интернешнл-Македонија“ открива скандал со злоупотреба на буџетски средства од страна на ДУИ

Ferad Aruc
На листата на донатори на политичката пртија ДУИ во 2016 година се јавуваат јавните претпријатија АД Македонска пошта, АД Аеродроми на Македонија и ЈП Македонски...