vesti24.mk

Tag : змија

ЗАБАВА

И научниците шокирани: Откриен нов вид на змија, мала е колку едно пенкало

admin
Ова се случило кога Џеф Вајнел, дипломиран истражувач на Институтот за биодиверзитет на Универзитетот во Канзас, открил дека три примероци змии зачувани во колекцијата на...
ЗАБАВА

Неверојатно! – Змија која има неверојатен трик за да се спаси од опасност(ВИДЕО)

admin
Научниците не можат да докажат како оваа змија го научила овој генијален трик за да се заштити од било каква закана. Таа наместо да напаѓа,...
ЗАБАВА

Од оваа глетка многумина би се онесвестиле: Погледнете каква сцена затекна еден човек во својот дом (ВИДЕО)

admin
Еден човек од Јужноафриканската Република затекнал сцена од дивината во неговата кујна – змија која лови гуштерски гекон. Сето тоа се одвивало во кујната на...
ЗАБАВА

Огромен питон сакал да изеде маче, за среќа се појави сопственикот (ВИДЕО)

admin
Австралијанец од Бризбејн се изненадил кога пристигнал дома и си ја видел мачката, нападната од три метри долг питон. Тој и викнал на мачката да...
ЗАБАВА

Солзите сами ќе ви надојдат: Храбро куче спаси дете од змија отровница, а за фотографијата која следи не се потребни зборови (ФОТО)

admin
На социјалните мрежи овие денови корисниците на истите наидуваат на една тажна фотографија која никого не остави рамнодушен. Имено станува збор за куче кое го...
ЗАБАВА

Женска одмазда: Кога нејзиниот сопруг го отвори сандачето, за малку ќе се онесвестеше (ВИДЕО)

admin
Американка од Охајо решила да му се одмазди на сопругот и му ставила лажна змија во поштенското сандаче. На снимката што настанала пред десетина дена,...
ЗАБАВА

Светот тагува за храбриот далматинец: Тајсон ги спаси своите газди од опасната кобра, а потоа само падна и умре (ВИДЕО)

admin
Храброто куче, далматинецот Тајсон ги спасил своите сопственици од змија отровница, но после судирот падна и умрел. Змијата се вовлекла во куќата на едно семејство...
ЗАБАВА

Најголема ноќна мора: Огромен питон влегол во стан и нападнал жена додека таа спиела (ВИДЕО)

admin
75-годишна жена била нападната од огромен питон, откако тој влегол во нејзиниот стан додека таа спиела. Преплашената жена од сонот ја разбудила болка, па некако...
ЗАБАВА

Борба со неочекуван победник: Пајак ја нападна и усмрти најотровната австралиска змија

admin
Австралијанка во средата направила неверојатни фотографии од борба меѓу пајак и најотровната змија во земјата. Пајакот успеал да ја победи змијата , па дури и...
ЗАБАВА

Се умира за еден час: Иако е во близина на брегот, на овој остров никој не смее да му се приближи (ВИДЕО)

admin
Островот Кеимада Гранде се наоѓа на околу 30 километри од брегот на Бразил, но на него е забрането да стапнете со нога, а за тоа...