vesti24.mk

Tag : знак

ЗАБАВА

Погледнете веднаш во стапалата: Овој знак на глуждот укажува на висок притисок

admin
Високиот крвен притисок не дава никакви симптоми подолго време. Оваа опасна состојба се јавува кога силата со која крвта ги притиска крвните садови е константно...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие пет хороскопски знаци имаат најтешки карактери

admin
Луѓето во овие хороскопски знаци имаат најтежок карактер: Риби Иако е малку чудно, бидејќи луѓето родени во овој знак се многу интелигентни, сепак тие истовремено...
ЗАБАВА

„Тајната“ за копчето број 5, еве зошто го има ова на далечинскиот управувач и тастатурите

admin
Ако погледнете на нумеричката тастатура на вашиот лаптопот или далечинскиот управувач за телевизорот, ќе забележите дека на копчето со бројот 5 има мала испакнатина во...