vesti24.mk

Tag : знаме

ЗАБАВА

Шри Ланка реагира: Државното знаме да не се користи како дизајн за бикини

admin
Шри Ланка побара од американската компанија „Амазон“ да ги отстрани дводелните костими за капење и душеците во облик и со слика на лавот од националното...