vesti24.mk

Tag : знм

ВЕСТИ

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

admin
Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне...
ВЕСТИ

ЗНМ: Случајот со 1ТВ е последен аларм за итни медиумски реформи

admin
Последните случувања со приведувањето на Бојан Јовановски, менаџер во кабелската телевизија 1ТВ отвора сомнеж за сериозна злоупотреба на медиумите  на сметка на лично богатење на...