vesti24.mk

Tag : зоолошка градина

ЗАБАВА

ФОТО: Прослава за роденденот на пандите во зоолошката градина во Москва

admin
Во зоолошката градина во Москва е организирана прославата за роденденот на пандите Динг Динг и Ру Ји, кои претседателот Владимир Путин ги добил како подарок...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

admin
Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнале од Индија, соопштија вчера оттаму. Младенчето е пронајдено...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајмунот Коко денеска го прославува 24-от роденден

admin
Зоолошката градина на град Скопје сподели фотографии и Фејсбук статус на својот профил посветен на роденденот на Коко. -Среќен 24-ти роденден Коко ❤️Роден во Скопје Зоо,...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

admin
На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана...