vesti24.mk

Tag : зоолошка градина

ЗАБАВА

Заразените горили со коронавирус целосно оздравеле

admin
Осум горили од Зоолошката градина во Сан Диего целосно заздравеле откако минатиот месец биле позитивни од Ковид-19, соопштија од Зоолошката. Горилите се заразиле и покрај...
ЗАБАВА

Украле мисирка од зоолошка градина, па ја терале да пие вотка на роденден

admin
Тројца Летонци украле мисирка од Зоолошката градина во Рига, па со неа се качиле на воз и заминале на роденден. Славејќи го роденденот на едниот...
ЗАБАВА

Се роди Африканско диво магаре во зоолпшка градина во Велика Британија

admin
Во зоолошката градина Марвел во областа Винчестер во Велика Британија, се роди примерок од еден од најретките и најзагрозени животински видови на планетава – африканското...
ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Најстарата панда во зоолошките градини го прослави 38-от роденден

admin
Најстарата згрижена панда во светот, која живее во Зоолошката градина во мегалополисот Чонгчинг, Кина, вчера наполни 38 години. По тој повод е направена голема прослава,...
ЗАБАВА

ФОТО: Прослава за роденденот на пандите во зоолошката градина во Москва

admin
Во зоолошката градина во Москва е организирана прославата за роденденот на пандите Динг Динг и Ру Ји, кои претседателот Владимир Путин ги добил како подарок...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

admin
Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнале од Индија, соопштија вчера оттаму. Младенчето е пронајдено...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајмунот Коко денеска го прославува 24-от роденден

admin
Зоолошката градина на град Скопје сподели фотографии и Фејсбук статус на својот профил посветен на роденденот на Коко. -Среќен 24-ти роденден Коко ❤️Роден во Скопје Зоо,...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

admin
На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана...