vesti24.mk

Tag : зоолошка

ЗАБАВА

Лавица убила лав по осум години заеднички живот во Зоолошка

admin
Зоолошката градина во Индијанаполис се обидува да утврди зошто лавицата Зури го нападнала и убила лавот Нијак по осум години заеднички живот. Зоолошката градина соопшти...