vesti24.mk

Tag : Зоран Заев

ВЕСТИ

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надминува самиот себе, најави драстично намалување на платите во целиот јавен сектор

admin
Заев денес се надмина самиот себе! Во услови на неспособност да се справи со економските предизвици поради епидемијата од корона вирусот, најави драстично намалување на...
ВЕСТИ

Народна банка не го послуша Заев – граѓаните и натаму ќе плаќаат кредити, одлуката зависи од банката

admin
Екс, премиерот Зоран Заев во синоќешното издание на дебатниот магазин „Clikc Plus“ на ТВ21 најави дека комерцијалните банки следните три месеци нема да вршат побарувања...
ВЕСТИ

Хоџа директно до Заев: Анкетите покажуваат дека мерките на Владата не се доволни за стопанствениците

admin
Неби Хоџа од Северозападната стопанска комора во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, каде што гостуваше и екс-премиерот Зоран Заев, му прочита анкети од членките на...
ВЕСТИ

Стоилковски: Зоран Заев се однесува како воен профитер затоа што е неспособен и му бега ситуацијата од контрола

admin
Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ реагира на прес-конференција на Зоран Заев и прес конференцијата на Калеска. Вели дека вистината е следна: Зоран Заев се однесува...
ВЕСТИ

ЈАНЕВА, ЗАЕВ И РУСКОВСКА ВО ИСТ МОМЕНТ БИЛЕ ВО ГРЦИЈА?: Постои ли тајна средба во хотелот на сопственичката на 1 ТВ?

admin
Што правеле Јанева и Заев во ист момент во Грција и дали таму се наоѓала и обвинителката Вилма Русковска, запраша уредникот на Инфомакс, Александар Митовски...
ВЕСТИ

Следниот викенд ќе се знае распоредот на изборните кандидатски листи на СДСМ и коалициските партнери

admin
Следниот викенд ќе се знае распоредот на листите на СДСМ и коалициските партнери за изборите на 12 април, во партијата работи комисија од меѓународни и...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа крајот на “трас-трас” судството

admin
Христијан Мицкоски на ТВ дуел го разобличи хаотичниот Заев, доаѓа крајот на “трас трас” судството. ВМРО-ДПМНЕ ги објавува следниве факти на денот: 1.Мицкоски на ТВ...
ВЕСТИ

Долгоочекуваниот дуел Мицкоски-Заев: Непристрасен поборник против неправдите наспроти шпекулант со стари тези

admin
Се случи и долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете македонски партии, Христијан Мицкоски од една страна и Зоран Заев од друга страна. Оцената е дека...
ВЕСТИ

Вечерашниот ТВ ДУЕЛ на Канал 5: Мицкоски убедлив и прецизен, Заев нервозен

admin
Вечерва се срушија рекордите на гледаност на емисијата „Само вистина„ на Канал 5, а како причина за тоа е долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе одговара за целата неправда која ја нанесе во државата

admin
Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава, ова денеска го потенцираа од ВМРО-ДПМНЕ преку нивно соопштение до...
ВЕСТИ

Мицкоски бара итно делување на ЈО, одговорност на Заев за злоупотреба и ревизија на работата на врховните судии

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од вчерашниот масовен протест порача дека од институциите бараат покренување на истрага за злоупотреба на службената должност од страна на Зоран Заев кој...
ВЕСТИ

Николовска: Во најновата бомба слушнавме како Заев се меша и врши притисок врз судството

admin
За Ружица Николовска од ВМРО-ДПМНЕ, најновата бомба што ја објави Антонио Милошоски каде се слуша како Заев тргува со правдата е упад во судската власт...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен бидејќи ќе одговара и ќе мора да го врати украденото

admin
Република Македонија не смее повеќе да биде заложник на криминалот и алчноста на Зоран Заев. Избори мора да има за да престане тригодишната агонија на континуирано...