vesti24.mk

Tag : Зоран Заев

ВЕСТИ

Заев: Ќе се менуваат учебниците каде пишува бугарски фашистички окупатор

admin
На новинарско прашање дали според договорот со Бугарија ќе се менуваат учебниците по историја, премиерот Зоран Заев кажа дека нема да се менуваат учебниците по...
ВЕСТИ

Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ некогаш сме консултирани за мерките против КОВИД

admin
Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид – 19, претседателот на Комисјата за здравство...
ВЕСТИ

Мицкоски убедлив победник на дебатата- Заев разочаран, нервозен и отсутен од реалноста

admin
Се случи долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете македонски партии, Христијан Мицкоски од една и Зоран Заев од друга страна. Оценката е дека Мицкоски кој...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема кандидати за градоначалници зошто во СДСМ врие и нема кандидати за пораз

admin
Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Заев нема кандидати за градоначалници зошто во СДСМ врие и нема кандидати за пораз. -Големи општини како Аеродром, Велес, Прилеп и...
ВЕСТИ

Заев: Македонија е спремна да помогне на САД и да прифати цивилно население од Авганистан

admin
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Македонија ги информирала САД дека стои на располагање да помогне за да се спасат животите на цивилно население од...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари

admin
Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во ек на најголемите пожари...
ВЕСТИ

Заев апелира: Граѓаните да ги почитуваат мерките, а инспекциите да ги интензивираат контролите

admin
Премиерот Зоран Заев апелира до граѓаните крајно внимателно да ги почитуваат постоечките и новите мерки, а надлежните инспекциски служби да ги интензивираат контролите со цел нивна...
ВЕСТИ

Заев: Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ

admin
Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ, но благодарение на професионалноста и солидарноста на пожарникарите и граѓаните и натаму немаме повредени или загрозени...
ВЕСТИ

Некоректно: Дали ова значи класична цензура на македонски медиуми од ПР службата во Владата на Македонија?

admin
Телевизијата Канал 5 денес го контактирала советникот на премиерот Зоран Заев со барање за дозвола на снимање за време на прошетката по кејот на Вардар,...
ВЕСТИ

И екологистите се кренаа против Заев: Не сакаме фабрика која ќе согорува комунален отпад

admin
Здружението на граѓани „Ековита” од Неготино стравува околу најавената фабрика за обработка на отпад, што треба да се гради во близина на оваа општина, а...
ВЕСТИ

ФОТО: Заев не се откажува од „Астон Мартин“

admin
Премиерот Зоран Заев вечерва на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „Најдоброто за нашата општина“ во Валандово, повторно се појави во брендирана гардероба „Астон Мартин“....