vesti24.mk

Tag : Зоран Зеав

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Единствена Македонија до Заев: Зошто си ги украл руските пари само за себе, требаше да си ги поделиме

Ferad Aruc
Зоран Заев за време на протестите пред Собранието во јуни годинава јавно кажуваше дека во Македонија се финансираат партии и навивачки групи со руски пари...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Ципрас и Заев меѓу фаворитите за Нобеловата награда за мир, тврди шведски новинар

Ferad Aruc
Грчкиот и македонскиот премиер, Алексис Ципрас и Зоран Заев, се меѓу фаворитите за Нобеловата награда за мир, изјави Виктор Нумелин, специјален уредник за Нобеловата награда...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Нема да поднесам оставка – ако нема одлука во Собранието, има избори веднаш!

Ferad Aruc
Премиерот на Македонија, Зоран Заев уште еднаш изјави дека мнозинството гласови одлучиле дека патот на нашата земја води кон НАТО и ЕУ, а сега на...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Заев: УЈП ќе ги гледа сметките оти најмала наплата на даноците има кај оние со најголеми приходи

Ferad Aruc
Увидот на Управата за јавни приходи (УЈП) во банкарските сметки на граѓаните ќе служи само за државата да си ги наплати даноците, смирува премиерот Зоран...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ со 1.500 „четворки“ ќе ја руши власта

Ferad Aruc
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги привршува подготовките за „работното лето“, како што ги крстија активностите во наредниот период. За партијата која 11 години беше на власт ќе...