vesti24.mk

Tag : Зоран Илиоски

ВЕСТИ

Илиоски: ВМРО го поддржуваше, а не организираше движењето за заедничка Македонија како што СДСМ ја поддржуваше шарената револуција

admin
ВМРО-ДПМНЕ поддржало голем број на активности и разни здруженија каде членовите на ВМРО-ДПМНЕ зеле учество, ова денеска во судот во врска со настаните од 27...
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа...