vesti24.mk

Tag : зум

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Корона-кризата ги зголеми приходите на апликацијата „Зум“ за 3,5 пати

admin
Популарната апликација за видеоврски, „Зум“ забележа скок на приходите и повеќе од двојно зголемена заработка во второто тримесчје. Проценките говорат дека тоа е поради корона-кризата...
ЗАБАВА

Мислел дека ја исклучил камерата, па ѝ се нафрлил на секретарката: Неговата „акција“ ја следеле колегите на Зум (ВИДЕО+18)

admin
На Филипините се случи еден од најголемите скандали за време на пандемијата на коронавирусот кога еден од владините функционери не ја исклучил камерата за време...