vesti24.mk

Tag : ивана трамп

Uncategorized

Меркел: Со Трамп имам добри работни односи

admin
И покрај тензиите меѓу САД и Германија по изборот на Доналд Трамп за претседател, германската канцеларка Ангела Меркел ги оценува како добри односите кои што...