vesti24.mk

Tag : иванка трамп

ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Скандалозна снимка: Комичарот обвинет за сексуално вознемирување, ја допира Иванка Трамп на сред емисија

Ferad Aruc
Веста дека американскиот комичар Енди Дик е обвинет за напастување на жени во април оваа година, не ја изненадила многу американската јавност. Но, снимката од...
Uncategorized

Меркел: Со Трамп имам добри работни односи

admin
И покрај тензиите меѓу САД и Германија по изборот на Доналд Трамп за претседател, германската канцеларка Ангела Меркел ги оценува како добри односите кои што...