vesti24.mk

Tag : иван јорданов

ВЕСТИ

Јорданов: ВМРО-ДПМНЕ секогаш во интерес на граѓаните ја дава поддршката на клучните закони, иако власта ниту еден предлог нема прифатено особено во економијата

admin
– Секогаш кога станувало збор како да се помогне на компаниите и на стопанството, ВМРО-ДПМНЕ е партија која што во Комисиите давала свои предлози, дали...
ВЕСТИ

Пратеникот Јорданов предупреди за недостатокот на кислород во штипската болница, потоа се случи потресното сведоштво за починат пациент

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов од Штип пред неколку дена предупреди за недостатокот на кислород во штипската болница. -Недостатокот и доцнење на кислородни боци на...
ВЕСТИ

Јорданов: Поради неспособноста на СДСМ граѓаните на Штип секој втор ден немаат вода во ек на пандемија

admin
Иван Јорданов, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ вечерва гостуваше во емисија на „ТВ Стар“ каде што посочи дека незамисливо...
ВЕСТИ

Јорданов: Кога наши сограѓани се завиваат во црно, илјадници се разболуваат од КОВИД-19, избори според СДСМ треба да имаме

admin
Вечерва Иван Јорданов, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ гостуваше во емисија на „ТВ Стар“ кој што посочи дека зар...
ВЕСТИ

Јорданов: Оваа Титаник влада на елитизам и глумење сила,  за кратко време ќе биде потопена од македонскиот народ

admin
Овој предлог за влада слободно може да се нарече како Титаник влада. Велите дека ќе трае оваа влада долго и направена за големи цели и...
ВЕСТИ

Фатени во лажирање на болни: Директорот на штипска болница вели 14 заболени, а МЗ во соопштение пишува 1

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Штип Иван Јорданов преку статус на Фејсбук прашува зошто граѓаните на Штип денес добија неточна и задоцнета информација за бројот на новозаболени?...