vesti24.mk

Tag : ИВЗ

ВЕСТИ

МВР се огласи по скандалот во седиштето на Исламската верска заедница

admin
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека по добиени две пријави (и од едната и од другата страна), полициски службеници денеска се упатија во...
ВЕСТИ

Тензична атмосфера: Обид за насилна смена на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи (ВИДЕО)

admin
Основниот суд Скопје 2 го прифати барањето на новата исламска верска заедница да биде Скендер Бузаку, наместо Сулејман Реџепи. По приемот на решението имало присуство...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На аџилак годинава ќе заминат 672 верници од Македонија

Ferad Aruc
Од Република Македонија на аџилак ќе заминат 672 верници кои од 11 до 15 август ќе патуваат со четири авионски чартер летови. Ова го изјави...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Поглаварот на ИВЗ со закана до премиерот: Имам „бомба“ за Заев и ќе ја употребам ако не го исполни ветеното

admin
Поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, Сулејман Реџепи, во емисијата „Во Фокус“ на телевизијата Арт Ченл со новинарот Реан Саити, ги демантираше информациите кои...