vesti24.mk

Tag : Ивица Дачиќ

ВЕСТИ

Дачиќ се огласи за признавање на МПЦ

admin
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на  Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх Вартоломеј да ја признае...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ИВИЦА ДАЧИЌ: Македонците биле лицемери, ја отвориле Пандорината кутија па сега кога мечката играла во нашиот двор сме негирале!

Ferad Aruc
„Тие лицемери, кои тврдат дека денес не може да има промени на границите, треба да се засрамат“ – тоа го изјави српскиот министер за надворешни...
ЗАБАВА

Водителката му се фрли во прегратки среде емисија во живо- кога ќе видите што и подари Ивица Дачиќ за роденден се ќе ви стане јасно (ВИДЕО)

admin
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ е вистински џентлмен, а доказ е и следново видео кое предизвика бура од позитивни реакции во јавноста. Имено...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Пред две години му го покажа меѓуножјето на Ивица Дачиќ, а еве како изгледа и што прави денес

Ferad Aruc
Поминаа две години откако тогашниот премиер црвенееше пред камерите зјапајќи во голото меѓуножје на водителката Бранка Кнежевиќ, ѕвездата на оваа скриена камера. Денеска 37-годишната водителка...