vesti24.mk

Tag : Ивона Талевска

МАКЕДОНИЈА

Преку своите фирми затајувала данок, Ивона Талевска свртела 800.000 евра

Ferad Aruc
Новинарката и уредничка во Сител и Вечер, Ивона Талевска, која беше осудена за затајување данок, преку нејзините  две фирми во периодот 2008-2015 година, свртела над...
МАКЕДОНИЈА

Само будалите ќе плаќаат даноци!

Ferad Aruc
После условната казна на Талевска само кретените ќе плаќаат даноци во оваа вукојебина. Тричковски консалтинг им препорачува на сите даночни обврзници да не и плаќаат...
МАКЕДОНИЈА

Танга пресуда! Од што заработила Ивона Талевска толку пари?

Ferad Aruc
Може да полемизираме дали тангата е долна облека која има за цел да штити одредени делови од телото, да ги покрива или се носи за...
МАКЕДОНИЈА

Каква пресуда доби Ивона Талевска за предметот “Тифани”

Ferad Aruc
Условна казна за Ивона Талевска од две години затвор кои нема да ги одлежи ако 4 години не стори ново кривично дело. Треба да ја...
МАКЕДОНИЈА

Ивона Талеска на суд на 19 февруари за затајување данок

Ferad Aruc
Ивона Талеска, обвинета во случајот „Тифани“ кој што го отвори специјалното јавно обвинителство, треба да се појави на суд на 19 февруари, додека судењето за...
ЗАБАВА

(НОВО ВИДЕО) Ивона Талевска и денеска на мајтап на социјалните мрежи

admin
Од вчера на социјалните мрежи кружи видеоснимка на која новинарка-дописник се јавува во живо од терен во вестите на Сител, а среде разговор ѝ ѕвони...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СВЕДОК: Ивона Талевска преку Визарис го тужи министерството за здравство и бара штета од над

admin
СВЕДОК: Ивона Талевска преку Визарис го тужи министерството за здравство и бара штета од над милион евра! Ивона Талевска, преку нејзината фирма „Визарис“ го тужи...