vesti24.mk

Tag : ивор мицковски

ВЕСТИ

Ивор Мицковски: Не гледам како ќе може да замислиме веродостоен политички глас и чисти избори

admin
Ниту еден набљудувач од Европскиот Парламент нема да може да ги надгледува изборите, истакнува Ивор Мицковски. „Претпоставувам дека ОБСЕ/ОДИХР ќе може да испрати само ограничена...
ВЕСТИ

Мицковски: Го уништивме она малку во луѓето што ги правеше пристојни

admin
Бидете реални, не задржувате никакви млади тука. Не создава оваа држава никакви квалитетни луѓе со знаење и желба да придонесат за општото добро. Зошто не...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата

admin
Значи вака, невозможно е, ама буквално е невозможно, Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата, пишува на својот Фејсбук профил...
ВЕСТИ

Мицковски: Што ќе ви е Инспекторат за јазици кога го имате Бујар

admin
Новинарот Ивор Мицкоски реагира на денешното донесување на Законот за Инспекторат за за употреба на јазиците со кој ќе се контролира дали се спроведува Законот...
ВЕСТИ

Ивор Мицковски: Багра неписмена и неспремна нè води, ни тера правда, ни збори за живот

admin
Далеку патуваат вестите за македонштината. Како бе со адвокат, а не е осомничена. После како бе излага пред камери тотално неспремна, коментира Ивор Мицковски. Тој...
ВЕСТИ

Ивор Мицковски: Полицајци спасиле жива глава од разулавени селани во Скопско село… интервенирала политичка партија

admin
Поранешниот шеф на комуникации на СДСМ Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил објави статус посветен на справувањето на полицијата со селани од едно скопско село,...
ВЕСТИ

Мицковски: Откако Папата ќе си замине, на Битола ќе им го дадеме асфалтот од маршутата

admin
Скопје наголемо се подготвува за доаѓањето на Папата Франциско, кој ќе го посети главниот град на Македонија на 7 мај. -Откако Папата ќе си замине...
ВЕСТИ

Ивор Мицковски: Ова е дебакл за СДСМ, историски најлош резултат за една владејачка партија

admin
По повод објавените резултати од претседателските избори, граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ Ивор Мицкоски, со кpитика до владејачката коалиција. -Историски дебaкл на едни...
ВЕСТИ

Мицковски: Кажете му дека гори во Преспа, еј Преспа премиере, како Преспански договор, ти текнуе?!

admin
Дивеењето на Мерко е последица на лошата и хазардерска политика на владата да им ги помири долговите на општините, пишува новинарот Ивор Мицковски на својот...