vesti24.mk

Tag : Игнатиј Богоносец

ЗАБАВА

Денеска е Св. Игнат, тоа што ќе го правите на овој ден ќе го правите цела година

admin
Денеска се празнува Св. свештеномаченик Игнатиј Богоносец – детето што Исус го носеше во прегратка. Кога свети Игнатиј бил дете Исус го зел во прегратка...