vesti24.mk

Tag : игор божиновски

ВЕСТИ

Божиновски: Куманово поради неодговорноста на СДСМ е лидер по загаденост на воздухот во светски рамки!

admin
Најпрвин една благодарност до вас затоа што во ова време невреме предизвикано од пандемијата со КОВИД – 19 вирусот и оваа енормна загаденост околу нас...
ВЕСТИ

Божиновски: Никој до сега не избегал од судот на народот, ќе си ја вратиме Македонија!

admin
Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на селата Железница и Катеново во Кратово каде што разговарал со жителите за обновата која што доаѓа....
ВЕСТИ

Божиновски во Псача: Граѓаните му одбројуваат на Заев и ја чекаат обновата

admin
Игор Божиновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска го посети селото Псача, во општина Ранковце. -Разговарав со дедо Дине, со Ласте, со Анита и со...
ВЕСТИ

Божиновски: СДСМ три децении го држи Куманово во заложништво со својата неспособност и негрижа за граѓаните

admin
Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше на средби со граѓаните на Куманово во рамки на „Обнова на Македонија“. Од таму порача дека СДСМ три децении...