vesti24.mk

Tag : игор дурловски

ВЕСТИ

Дурловски го напушти Собранието, а ова е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за неговата одлука

admin
Игор Дурловски го напушти Собранието и се откажа од пратеничката функција. За тоа ја информираше јавноста преку својот Фејсбук профил. „Националните интереси, правда за неправедно...
ВЕСТИ

Дурловски од Ресен: ВМРО-ДПМНЕ се залага Македонија да се препознае по нејзината природна убавина и гостопримство, а не по срамниот договор од Преспа

admin
Игор Дурловски, носител на изборната единица 5 во своето обраќање во Ресен потенцираше дека му е огромна чест да се обрати од родниот град на...
ВЕСТИ

Дурловски: Сакај ја својата татковина, таа како твоја мајка безрезервно те сака (ВИДЕО)

admin
Носителот на Изборна единица 5 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски објави видео поврзано со кампањата „Летувајте во Македодонија, на езеро или планина“ „Сакај го домот свој,...
ВЕСТИ

Дурловски: Велат дека сме на прав пат, а ние сме на крстопат – дали ќе нè биде или не

admin
Оперскиот пејач Игор Дурловски за мотото на СДСМ „На прав пат“ на својот Фејсбук профил напиша: „Велат дека сме на прав пат. Ние сме на...
ВЕСТИ

Дурловски со честитка за Нова година: Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен, новата нека биде подобра за сите

admin
Моја ретроспектива на 2019та. Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен.Новата нека биде подобра за сите, пишува на својот Фејсбук профил оперскиот пејач Игор...