vesti24.mk

Tag : игор николов

ВЕСТИ

Николов: Ниту има доволно вакцини против корона, ниту има организација за аплицирање на истите

admin
Доктор Игор Николов, претседател на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата „Што не е јасно“ што се емитува на телевизија Алфа рече...
ВЕСТИ

Николов до Филипче: Министре до кога ќе избегнувате дебати и ќе се самофалите дека добро се справуваме со пандемијата, излезете со мене на дуел

admin
Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните теми...
ВЕСТИ

Николов: Соседите вакцинираат против корона, а кај нас ни трага ни глас од вакцини

admin
Наместо да гледаат што и каде да се направи, правеа нелогични чекори и така се појави посебно во вториот бран луѓе да треба да се...
ВЕСТИ

Николов: По изиграните ора во Штип, денес Филипче и Заев го исмеваат народот со нови мерки

admin
Заев и Филипче глумат загриженост, наводно прифаќаат некакви мерки, но во исто време на корона изборите тераат оро и слават во кафеана. Додека пациентите не...
ВЕСТИ

Николов: Играњето или немањето соодветни мерки не доведе во ситуација да имаме огромен број на починати и новозаболени

admin
Недисциплината, играњето со мерките, постапките на Комисијата за заразни болести, одлуките на Владата, ние ништо не знаеме детално што се случува, само гледаме дека немаше...
ВЕСТИ

Доктор Николов: 16-те мини инфективни одделенија кои ги најави Филипче во август ги нема

admin
И пред изборите и после изборите се продолжи со ветувања кон граѓаните за справување со состојбата со КОВИД-19, како изјавата од 7 август годинава во...
ВЕСТИ

Никовски: На 15ти јули конечно ќе заврши агонијата и одењето во бездна ,започнува Обновата на Македонија граѓаните

admin
Игор Никовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук потсетува за уште едно неисполнето ветување на Градоначалникот Шилегов. -Почитувани граѓани на Општина Кисела Вода, драги пријатели,...
ВЕСТИ

Игор Николов го повикува Филипче на дебата: Ајде да видиме какви мерки и подобрување на здравствениот систем направивте последниве 3 години

admin
Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ денеска на својот Фејсбук профил објави статус во кој го повикува Венко Филипче да излезе на дуел. -Ајде Министре Венко Филипче излезете на...
ВЕСТИ

Николов до Дончев: Не сте биле на лекар за да знаете што им се случува на пациентите и здравствениот персонал

admin
Небулоза е дека ќе има лекови секој ден за граѓаните благодарение на НАТО и Европската унија и на зголемена економска активност, рече доктор Игор Николов...
ВЕСТИ

Николов: Ниту еден универзитет од Македонија воопшто не е ниту класифициран според Шангај

admin
Според Шангајската листа на класификација на универзитетите, 66 милионската Франција има 35 универзитети кои се класифицирни на оваа листа, а од нив 21 се вбројуваат...
ВЕСТИ

Николов: Место 100 илјади денари плата, лекарите ќе ги задржи Зоран Заев со ќотек…?!?

admin
Стоп за насилството врз лекарите и здравствените работници…!!! Министерството за здравство и сите институции на државата да превземат се за да се казнат сторителите…!!!, пишува...
ВЕСТИ

Николов: Триото Заев – Дончев – Филипче на здравството и на здравствениот систем гледаат единствено како на приватна фирма

admin
Триото Заев – Дончев – Филипче на здравството и на здравствениот систем гледаат единствено како на приватна фирма. Ако има пари добро, ако нема пари,...
ВЕСТИ

Николов: Дали е сеедно да се земе кредит за новиот клинички центар од комерцијални банки или од развојни банки?

admin
Дали Зоран Заев се подготвува за најголемиот грабеж во историјата на независна Македонија?, ова денеска преку прес-конференција го прашува Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. -Доколку нашите...