vesti24.mk

Tag : Игор Јанушев

ВЕСТИ

Јанушев: Излез и решение од ситуацијава не гледам, освен власта да ја пратиме во историја

admin
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на гостувањето во емисијата „Јади бурек“ што се емитува на телевизија Сонце, рече дека ситуацијата во Македонија никогаш не била...
ВЕСТИ

Јанушев до Љупчо Николовски: Нели е срамота мандатарот збор да не каже за земјоделците во своето експозе?

admin
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев преку статус на Фејсбук му упати порака до Љупчо Николовски од СДСМ. Здраво Љупчо, како си?Се разбира ова е...
ВЕСТИ

Јанушев: И покрај притисоците, ВМРО-ДПМНЕ има повеќе гласови од СДСМ

admin
ВМРО-ДПМНЕ победи на најголем број на градови и населени места Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Ѓорче Петров, Бутел, Кавадарци, Свети Николе Македонска каменица, Пехчево, Велес,...
ВЕСТИ

Јанушев: Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

admin
Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува обновата,...
ВЕСТИ

Јанушев во посета на фабриката „Витекс“ во Делчево

admin
Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на реализација на повеќе проекти кои...
ВЕСТИ

Јанушев од Зрновци: Се обврзуваме на редовна исплата на субвенциите и олеснет пристап до ИПАРД фондовите

admin
Генералниот секретар, Игор Јанушев и носител на изборната единица  3  при средба со граѓаните во Зрновци најпрво упати апел до граѓаните  да се придржуваат до...
ВЕСТИ

Јанушев: Ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ со кои што ќе издвојуваме победа на 12-ти април

admin
Само што ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ, победничките кандидатски листи кои што на изборите на 12-ти април ќе издвојуваат една огромна, убедлива, историска победа...
ВЕСТИ

Јанушев: Наместо да решава проблеми на граѓаните, криминално рекетарската банда на Заев шири антисемитизам

admin
Мизеријата на криминално-рекетарската банда на Заев продолжува, после се она што го видовме со случувањата последните денови во собранието. Продолжувањето со ширење на шовинизам и...
ВЕСТИ

Јанушев: Заев се дрзна да седи со родители на убиени деца, да ги гледа во очи и да ги лаже, само за да добие политички поени

admin
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вечерва во интервју за Алфа телевизија, а во врска со случајот „Монструм“ истакна дека Заев е човек без морални...
ВЕСТИ

Јанушев утре гостин во Утрински брифинг со Чомовски на Слободна ТВ

admin
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека утре во 9 часот ќе биде гостин на Слободна...
ВЕСТИ

Јанушев: Законите кои ги носат СДСМ пред избори се на штета на Македонија и ќе не` задолжат за 300 милиони евра

admin
Во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ генералниот секретар, Игор Јанушев зборуваше за законските решенија кои СДСМ ги предлага во Собранието на Република Македонија при...