vesti24.mk

Tag : Игор Југ

МАКЕДОНИЈА

Села: Ми фрлија монитор и копје од знаме, а тоа ме зашемати

Ferad Aruc
Пратеникот Зијадин Села во сведочењето пред судот рече дека гневните напаѓачи фрлиле директно кон него монитор од компјутер и копје од знамето. „Кратко потоа почнав...