vesti24.mk

Tag : играчка

ЗАБАВА

И однел на мајка си играчка а нејзе и се причинело дека има нешто внатре, потоа сфатила што -глетката ќе ве остави во неверување! (ФОТО)

admin
Брук Торп од Тасманија, Австралија, била во дворот со нејзиниот син (4) и внукот (2), кога двегодишно дете и донело камион играчки, а внатре имало...
ЗАБАВА

Истражување открива: Еве за колку време детето губи интерес за новата играчка

admin
Истражување спроведено од фондацијата „Британско срце“ (The British Heart), открива – за колку време на децата им здодева една нова играчка… Фондацијата испитувањето го спроведе...
ЗАБАВА

На прв поглед ќе помислите дека ова е слатка играчка: Кога ќе видите поубаво, ќе се „извадите од памет“ (ВИДЕО)

admin
Тарантула со сина боја или латински „poecilotheria metallica“ ја нарекуваат уште „сафир од Гути“ (регион во Индија) и некои ја чуваат како домашен миленик. Синиот...
ЗАБАВА

Мајката пред нервен слом: Од нејзината картичка детето потрошило 8.500 евра за една играчка

admin
Едно седумгодишно дете од Сиднеј со кредитната картичка на неговата мајка, купило минијатурна играчка од сајтот „eBay” за 8.500 евра. -Огромната количина на пари детето...
ЗАБАВА

Родители внимавајте, секое дете ја носи во џеб: Оваа популарна играчка чини 50 денари, а е полна со штетни хемикалии

admin
Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата бор. Тестовите кои беа спроведени покажуваат дека во овие „лигавци“ има 4...
ЗАБАВА

ВНИМАВАЈТЕ: Најпопуларната играчка која ја имаат сите е полна со штетни хемикалии!

admin
Според последните истражувања слајмот најпопуларната играчка помеѓу младите содржи големо количество од хемикалијата бор. Тестовите кои беа спроведени во Велика Британија покажуваат дека во овие...
ЗАБАВА

Израел со песната “Играчка” е победник на Евровизија 2018

admin
Нета со песната „Играчка“ е годинешниот победник на изборот за песна Евровизија 2018, што се одржа во Лисабон, Португалија. Според жирито, најмногу гласови освои Австрија,...