vesti24.mk

Tag : играчки

ЗАБАВА

Играчки што треба да ги исфрлите од детската соба

admin
Во детската соба, вообичаено, има многу играчки… Сепак, педијатрите посочуваат повеќе работи што родителите треба да ги исфрлат оттаму, заради безбедноста на малечките. Петмина педијатри...
ЗАБАВА

ФОТО: Акциони играчки во чест на медицинските работници кои се борат против коронавирусот

admin
Американскиот производител на играчки Мател, во чест на медицинските работници направи нова колекција „Херои” играчки. Приходот од продажбата ќе биде наменет за помош на здравствените...
ЗАБАВА

Сакате да ги направите среќни, а им нанесувате штета: Родители, не им купувајте многу играчки на децата!

admin
Во едно истражување на американскиот универзитет во Толедо истражувачите заклучија дека изобилството играчки го намалува квалитетот на игра и дека помалку играчки се покорисни за...
ЗАБАВА

Вакви играчки не им купувајте на дечињата, содржат опасни бактерии

admin
Одамна швајцарски и американски научници утврдија дека детските гумени играчки со кои се бањаат се полни со различни бактерии. Научниците биле изненадени дека во такви...
ЗАБАВА

Изгледаат слатко, но многу се опасни: Родители, овие играчки не им ги давајте на децата!

admin
Швајцарски и американски научници утврдија дека детските гумени играчки со кои се бањаат се полни со различни бактерии. Научниците биле изненадени дека во такви играчки...
ЗАБАВА

ФОТО: Свадбените подароци на млад брачен пар од Охрид се претворија во играчки за деца

admin
„Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата од дневните центри“, пишуваше на свадбените покани на Александра и...
ЗАБАВА

На овие дечиња никој не им купил играчки, па си направиле сами: Нивните насмевки ќе ви ги насолзат очите (ГАЛЕРИЈА)

admin
Вашите деца сигурно имаат брдо играчки, а постојано бараат нешто ново. Без разлика дали им купуваме оригинал Лего или обични коцки, сепак имаат цели кутии...
ЗАБАВА

Родители, не им купувајте многу играчки на децата: Тоа негативно им влијае

admin
Во едно неодамнешно истражување на американскиот универзитет во Толедо истражувачите заклучија дека изобилството играчки го намалува квалитетот на игра и дека помалку играчки се покорисни...
ЗАБАВА

Им купила плишани играчки на ќерките, па пронашлa нешто страшно во нив: Родители, бидете внимателни!

admin
Млада мајка останала во шок кога во плишана играчка која им ја купила на своите ќерки пронашла жилет. Шенан Брендон (22) во локалната продавница купила...