vesti24.mk

Tag : игра

ЗАБАВА

Наградна игра со цел децата почесто да излегуваат на улица

admin
Оваа есен, 7.000 ученици од 27 училишта во Виена, Австрија, имаат можност да соберат поени, да се натпреваруваат и да освојат вредни награди преку –...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Фејсбук ја гаси една од најиграните игри

admin
Изминатие години голем број луѓе ја играа играта Фармвил, која сега Фејсбук засекогаш ќе ја изгасне. На официјалната Фејсбук страна на оваа игра е потврдено...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Уште една контроверзна видео игра го освојува светот

admin
Шестата сезона од мегапопуларната интернет игра „Фортнајт“ со голема брзина „ги навлекува“ кон себе децата од цел свет, што предивикува загриженост кај родителите и наставниците....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Нова морничава игра, Момо се шири на социјалните мрежи

admin
По „Синиот кит”, опасна игра поради која неколку стотици деца во светот извршија самоубиство, се појави уште една контроверзна онлајн игра – „Момо“, која се...