vesti24.mk

Tag : идентитет на македонската нација

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев на Фејсбук го објави Договорот со Грција: Македонскиот јазик потврден, идентитетот зачуван

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук каде напиша дека Според членот 7 од македонско-грчкиот Договор, македонскиот идентитет ги отсликува нашата територија, јазик, народ, со...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЦИПРАС ГО НОКАУТИРАШЕ ЗАЕВ И НЕГОВАТА ВЛАДА: Владата во Скопје лаже, добро знаат дека со договорот никаде не се признава Македонска нација!

admin
Грчкиот премиер Алексис Ципрас го обвини Зоран Заев и неговата владата дека лажат во врска со договорот, потенцирајќи дека се лаги тврдењата на Македонската влада...