vesti24.mk

Tag : идентификација

ЗАБАВА

ФОТО: Добил син, а никој не му верувал како се презива – „Секогаш мора да покажам документ за идентификација“

admin
-Луѓето мислат дека се шегувам кога ќе им се претставам, па каде и да одам морам да имам документ како доказ за идентитетот, се пожали...
ЗАБАВА

Скијач кој исчезнал во 1954 година идентификуван со помош на Фејсбук

admin
Француски скијач кој исчезнал во Италија пред повеќе од 60 години и чиишто остатоци беа најдени во 2005 година, конечно е идентификуван откако приказната за...