vesti24.mk

Tag : иднина

ЗАБАВА

Пронајдено писмо старо 50 години – девојчето кое го напишала погодила што ќе се случува во иднина

admin
Во стар тросед е пронајдено писмо од 1969 година во кое девојче опишува како го гледа животот во иднина, а нејзините „предвидувања“ главно се исполнија....
СВЕТ

Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Со иновацијата која предизвика меѓународно внимание, американската компанија Амазон го отвори првиот супермаркет во Сиетл без каси, касиери и платежни клупи. Продавницата Amazon Go е...
БИЗНИС

Ова ќе бидат петте најбарани професии во иднина

Ferad Aruc
Професори Според истражување на глобалниот институт Мекинси, до 2030 година професиите кои вклучуваат човечка интеракција, како професори, ќе забележат поголема побарувачка, додека работата која бара...