vesti24.mk

Tag : ие 1

ВЕСТИ

Силјановска: Се прашувам, а и се плашам истовремено, уште што остана недораспродадено од Македонија?!

admin
Измина скоро цела изборна кампања, а ние сеуште не научивме која е изборната платформа и програма за која се договориле СДСМ и БЕСА. Што е...
ВЕСТИ

Муцунски: Продолжуваме да ја шириме обновата и да влеваме сигурност дека граѓаните може да ни веруваат

admin
Продолжуваме да ја шириме обновата и да влеваме сигурност дека граѓаните може да ни веруваат кога велиме дека ќе ги реализираме ветените проекти, со кои...
ВЕСТИ

Силјаноска Давкова: Мора да ја обновиме почитта кон вас, кон македонскиот народ кој го понижија

admin
Професор Гордана Силјаноска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата Обнова за Македонија вечерва од скопска Кисела Вода рече...
ВЕСТИ

Силјановска и одговори на Царовска: Пропаста на економијата започна кога вие станавте вицепремиер за економски прашања

admin
Пропаста на економијата драга Мила започна кога Вие станавте Вицепремиер за економски прашања. Па, кога видовте дека сѐ оди удолу се скривте во глувчешка дупка...
ВЕСТИ

Муцунски: Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

admin
Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со криминал, корупција или напредна прогресивна држава, со чесни луѓе, со луѓе кои...
ВЕСТИ

Силјановска: Да создадеме услови младите да имаат влијание и да бидат признаени и препознаени во општеството

admin
Постојниот систем не ги охрабрува ниту вреднува младите луѓе ниту им обезбедува доволно можности за партиципација во одлучувањето, вели универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, носител...
ВЕСТИ

Муцунски: Науката мора да биде национален интерес, достоинството на професорите и стручниот кадар мора да го вратиме

admin
Стандардот на универзитетскиот кадар е релативно на ниско ниво во споредба со вреднувањето на професорскиот кадар во земјите од регионот.За таа цел во следните години...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Муцунски во Скопската Чаршија: Со обновата предвидуваме голема поддршка за развој на традиционалните занаети

admin
Кандидатот за пратеник за изборна единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, денес на 29.06.2020 година беше во посета на Старата Скопска Чаршија и на фејсбук...
ВЕСТИ

Јаревски на средба со граѓаните од Козле

admin
Денес одржавме средба со граѓаните на Козле и ја презентиравме програмата #ЗаОбноваНаМакедонија. Едногласно сите се за Обнова на Македонија! #ИсправиСеМакедонијо#ОдбериОбнова#ДаЖивееМакедонија извор:курир.мк...
ВЕСТИ

Сиљановска Давкова: Потребно е исправање на државата и почитување на идентитетот, нацијата, правото и културното богатство

admin
Проф. Д-р Гордана Сиљјановска Давкова, носител на изборната единица 1 во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, истакна дека е потребно исправување...