vesti24.mk

Tag : ие 4

ВЕСТИ

Николоски: Бордот на директори на ТЕЦ Неготино земале плата од над 2.500 евра, е такви бандити и криминалци Заев става на функција

admin
Мојот опонент, мојот против кандидат Зоран Заев нема ден да не се потсетиме на некоја од неговите големи афери, не се добројуваат. Да земам сега...
ВЕСТИ

Николоски: Обновата предвидува градење на бренд Macedonia, потребна е агресивна промоција во странство за да знаат луѓето кои сме

admin
-Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги...
ВЕСТИ

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа дека токму во Прилеп ќе има...