vesti24.mk

Tag : изборен законик

ВЕСТИ

Левица и СДСМ со заеднички Предлог закон за измени и дополнување на Изборниот законик

admin
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека СДСМ ќе даде поддршка на предлогот на помалите политички партии за избор на пратеници во една изборна единица, што,...