vesti24.mk

Tag : избори 2020

ВЕСТИ

„ЕДИНСТВО НА ЗАЕДНИЦИТЕ“ ги повикуваат граѓаните да го остварат своето право на глас на 15 јули!

admin
Здружение на граѓани за остварување и унапредување на човековите права, одржлив локален и рурален развој и прифаќање на културните различности „ЕДИНСТВО НА ЗАЕДНИЦИТЕ“- Скопје преку...
ВЕСТИ

Силјановска: Се прашувам, а и се плашам истовремено, уште што остана недораспродадено од Македонија?!

admin
Измина скоро цела изборна кампања, а ние сеуште не научивме која е изборната платформа и програма за која се договориле СДСМ и БЕСА. Што е...
ВЕСТИ

Јанушев: Се обврзуваме за поголеми плати на лекарите, стоматолозите и медицинските работници

admin
Квалитетот на здравството е клучен за секоја нација. Тоа е систем во кој треба да бидат задоволни и лекарите, медицинските работници и пациентите. Нашите лекари...
ВЕСТИ

Муцунски: Продолжуваме да ја шириме обновата и да влеваме сигурност дека граѓаните може да ни веруваат

admin
Продолжуваме да ја шириме обновата и да влеваме сигурност дека граѓаните може да ни веруваат кога велиме дека ќе ги реализираме ветените проекти, со кои...
ВЕСТИ

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Слоганот на СДСМ за овие избори е „нудиме нова развојна економија“

admin
Слоганот на СДСМ за овие избори е “нудиме нова развојна економија”.Првото логично прашање е каква била економијата во претходните три години, ако сега нудат нова...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Еве како СДСМ поткупува ромски гласачи во Прилеп- дел од организаторите земале и над 10 илјади евра од власта

admin
На Фејсбук страната „Владеењето на СДС- Национална катастрофа на Македонија“ објави видео на својот профил како се купуваат ромски гласови за СДС во Прилеп. Преку...
ВЕСТИ

Николоски: Обновата предвидува градење на бренд Macedonia, потребна е агресивна промоција во странство за да знаат луѓето кои сме

admin
-Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги...
ВЕСТИ

Мицкоски во посета на Лозово, Свети Николе и Велес, носителите на листи на средби со граѓаните

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителите на листи на партијата денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните...
ВЕСТИ

Победнички пречек за Мисајловски во Ѓорче: Македонскиот народ ќе им пресуди на СДСМ и Заев за сите понижувања (ФОТО)

admin
Доаѓа крајот на сите манипулации и лаги. Доаѓа крајот на СДСМ. Обновата ќе започне од Ѓорче Петров. Победничко Ѓорче одбира обнова, порача денеска носителот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Министерот Чулев на средби со граѓаните во Гостивар

admin
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари средби со граѓаните во Гостивар, на кои, како што напиша на неговиот ФБ профил, тие говореле дека сакаат...
ВЕСТИ

Еуфоричен пречек за Мисајловски- победничка атмосфера во Гази Баба (ФОТО)

admin
За крај на овој ден можам да кажам дека присуствував на најеуфоричната средба во населеното место “Кирил Петрушевски”, општина Гази Баба, напиша вечерва на својот...
ВЕСТИ

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткуп и криминал

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и луѓе кои имаат план, визија, кои...
ВЕСТИ

Силјаноска Давкова: Мора да ја обновиме почитта кон вас, кон македонскиот народ кој го понижија

admin
Професор Гордана Силјаноска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата Обнова за Македонија вечерва од скопска Кисела Вода рече...