vesti24.mk

Tag : избори

ВЕСТИ

Петрушевски: Голема е веројатноста на есен да има двојни, локални и парламентарни избори

admin
Голема е веројатноста на есен да има двојни избори, локални и предвремени парламентарни, затоа што оние клучни ветувања и проекти на оваа Влада доживуваат фијаско,...
ВЕСТИ

Завршија и изборите во Пласница- еве кој победи таму

admin
Алија Јахоски, кандидатот за градоначалник на Пласница прогласи победа на денешните локални избори. Пред изборниот штаб на партијата, каде беше придружуван од неговиот сопартијец од...
ЗАБАВА

Новинарка пее додека известува од изборите во САД, ова видео кое стана хит мора да го погледнете ! (ВИДЕО)

admin
Видеото од американска новинарка стана хит на Твитер откако го отпеа Божиќниот хит на Мараја Кери, All I want for Christmas. Во САД, пребројувањето на...
ЗАБАВА

Водител на Си-ен-ен спиел 6,5 часа во три дена поради изборите

admin
Мајсторот на Си-ен-ен за изборни мапи, Џон Кинг спиел само 6,5 часа во три дена поради изборите во САД, кои сѐ уште немаат завршница и...
ВЕСТИ

Мицкоски: Избори во Штип и Пласница ќе значат дополнително загрозување на здравјето на граѓаните, треба да се однесуваме одговорно

admin
-Ситуацијата е алармантна. Прашање е на време кога ќе надмине бројката преку 1500-2000 заразени. И сега што треба ние да правиме, да влеземе да водиме...
ВЕСТИ

ФОТО: Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина

admin
Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина. Имено, советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Светлана Колариќ на својот Фејсбук профил...
ВЕСТИ

Неважечки 31.107 гласачки ливчиња на изборите

admin
Државната изборна комисија регистрира 31.107 неважечки ливчиња на вчерашните предвремени парламентарни избори, според обработени 3.421 од 3.480 избирачки места. Бројот на важечки ливчиња изнесува 869.533....
ВЕСТИ

Чулев: Секое постапување кое е во спротивност со законот ќе биде санкционирано, а казната за избори кривични дела се движи до 10 години затвор

admin
“Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето на уставно-правниот систем...
ВЕСТИ

ФАТЕНИ НА ДЕЛО: СДСМ стои зад очајниот обид да се изманипулираат граѓаните и нивните ливчиња да бидат неважечки

admin
По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните гласачи да гласаат за број 14...
ВЕСТИ

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

admin
Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната герила...
ВЕСТИ

Трипуновски до Заев: Ќе изгубиш кога и да има избори, но немој за тоа да бидат жртва недолжни луѓе

admin
Го гледам Заев од петни жили се стега избори на 5-ти, па на 5-ти. Зоране, не ја ставај во ризик цела нација, сите знаеме колку...
ВЕСТИ

Заев сакал избори без прочистен избирачки список и без набљудувачка мисија

admin
На средбата кај претседателот Стево Пендаровски, лидерот на СДСМ, Зоран Заев инсистирал на брзи избори без прочистен избирачки список и без набљудувачка мисија, неофицијално дознава...