vesti24.mk

Tag : изборна кампања

ВЕСТИ

Предизборната кампања на средина, партиите и денеска на средби со граѓаните

admin
Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите...
ВЕСТИ

Села бара одговорност за кампањата на Заев: Вирусот им го сервираат на граѓаните

admin
Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и ја започнаа кампањата пред време, туку...
ВЕСТИ

Увид во Избирачкиот список од 26 февруари, кампањата стартува на 23 март

admin
Државната изборна комисија, според Роковникот за спроведување на предвремените парламентарни избори, денеска од МВР треба да побара и да и биде доставен Избирачкиот список. Списокот,...