vesti24.mk

Tag : избор

ЖИВОТ ЗАБАВА

Треба да направите избор кој воопшто не е лесен: Само 1 од 200 лица одговара точно на ова прашање

admin
На едно логичко прашање кое голем број од светските компании им го поставуваат на своите потенцијални вработени на интервју за работа, ретко кој може да...
ЗАБАВА

Докторите за неа имаа лоши прогнози, но таа ги победи сите: Има Даунов синдром и победи на интернационален избор за убавина (ВИДЕО)

admin
19-годишната Кејти Грант од Ирска е тинејџерка со Даунов синдром на која докторите ѝ предвидувале иднина обоена во најтемни бои. Но, таа е инспирација за...