vesti24.mk

Tag : извештај

ВЕСТИ

„По приведувањето на Јанева СЈО е обезглавено“: Извештајот за притворот стигна во Советот на јавни обвинители

admin
Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во предистрагата и истрагата...
ВЕСТИ

ЕК: Трошењето на јавните финансии, долгот и сивата економија се главни кочничари

admin
Државата да внимава како ги троши јавните пари, да ги реализира капиталните инвестиции, да се бори со сивата економија и да ја реформира администрацијата –...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Германија бара работници: Најмногу слободни места има за овие професии

Ferad Aruc
Побарувачката на компаниите за нови работници во Германија достигна рекордно ниво овој месец, а најголема побарувачка е забележана во секторот на информациско-комуникациските технологии, се наведува...