vesti24.mk

Tag : извод

ВЕСТИ

Издадени првите изводи за родени со коси црти (///////////) наместо македонско државјанство (ФОТО)

admin
Во изводите од матичните книги за родени кои ги добиваат граѓаните деновиве не го пишува државјанството, пишува Плусинфо. Во графата за државјанство, наместо тоа да...