vesti24.mk

Tag : изглед

ЗАБАВА

Покажа дека сте здебелила за време на пандемијата, па добива закани по живот – ова видео на многумина им се допадна, но…

admin
Корисничката на TikTok, Клои Ксандрија, сакала преку видеото да покаже дека е нормално да се здебелиш неколку килограми додека светот е во пандемија, а спортските...
ЗАБАВА

Ксенија не ја потстрижала косата од 2006 година: Мажите не можат да му одолеат на нејзиниот изглед (ФОТО)

admin
Иако има долга, кафена коса, Ксенија ја викаат молдавската Златокоса Ксенија Ланенцо (30) од Молдавија стана планетарно позната по својата долга коса и женствена фигура....
ЗАБАВА

Трикови кои ги бара секоја жена: Како да изгледате барем 5 години помладо?

admin
Возможно е! Времето лета, но има начини да изгледате помлади. Тајната е во неколку мали трикови: Внимателно со боите Оставете ги екстремните бои на Лејди...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

АСТРОИЗГЛЕД: Овните имаат спортска градба, Девиците едни од најубавите- еве кои се најзгодните

admin
Овните имаат спортска градба, имаат мускули и покрај вишокот на килограми. Делуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Неретко имаат темен тен и рамна,...
ЗАБАВА

КАКО ДА НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ИСТАТА ЛИЧНОСТ: Беше најгрдата невеста во светот, а денеска од нејзиниот изглед ќе се шокирате (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Пред 8 години свадбата на оваа Русинка беше главна тема, кога фотографија од венчавката протече во јавноста, а луѓето започнаа да ја навредуваат на лична...
ЗАБАВА

“Ова сало ми носи пари. Да сум слаба, не би имала работа како денес”

Ferad Aruc
Плус сајз манекенките се се’ почести во светот на модата. Една од нив е и Сони Тарнер, која на почетокот од кариерата носела величина 40,...
ЖИВОТ ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ѝ велеле дека е грда и дека не можат да ја гледаат, а денес мажите полудуваат по неа

Ferad Aruc
24-годишната Селин Сентино од Швајцарија потрошила повеќе од 38 илјади фунти на пластични операции, за целосно да го промени личниот опис. Оваа млада дама се...
ЗАБАВА

Шокантен податок: Нема да верувате колку часа годишно минуваат жените грижејќи се за својот изглед

admin
Сите имаме некакви мали или поголеми комплекси и се прашуваме дали добро изгледаме. Многу истражувања покажуваат дека жените двојно повеќе од мажите водат сметка за...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Бил многу дебел и не излегувал од дома: Денес има тело по кое жените воздивнуваат, а мажите му завидуваат (ГАЛЕРИЈА)

admin
Кога ќе погледнете како изгледа овој маж денес, нема да можете да поверувате како изгледал порано. Неговото име е Умар Малик и сега изгледа како принц од...