vesti24.mk

Tag : изгореници

ВЕСТИ

НЕМА ПОДОБРУВАЊЕ: Повредените во експлозијата во Романовце и натаму во критична состојба

admin
Тројцата пациенти кои беа хоспитализирани во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ по експлозијата на плинска боца во кумановско Романовце се уште се наоѓаат во тешка критична...
ЗАБАВА

Лето е, сонцето пече: Неколку совети за спас од изгореници

admin
Изгорениците од сонцето се акутна реакција на кожата по прекумерна изложеност на ултревиолетовото зрачење, што предизвикува директно оштетување на ДНК-та и изумирање на кожните клетки....
ЗАБАВА

Изгорениците од сонце се ноќен кошмар: Еве како едноставно да се ослободите од нив

admin
Освен убав и исончан тен, сонцето понекогаш може да нѝ ‘пружи’ и изгореници, особено ако не се придржуваме на добро познатите правила за заштита. -Изгорениците...