vesti24.mk

Tag : Изградба на Воена База

МАКЕДОНИЈА

Порталб: Ердоган побарал од Заев да изгради воена база во Македонија

Ferad Aruc
Лидерот на грчката партија „Река“, Ставрос Теодоракис, во емисијата „Сега”, на грчката телевизија Скај, изјави дека турскиот претседател Ердоган побарал од премиерот на Македонија, Зоран...