vesti24.mk

Tag : излегување

ЗАБАВА

Наградна игра со цел децата почесто да излегуваат на улица

admin
Оваа есен, 7.000 ученици од 27 училишта во Виена, Австрија, имаат можност да соберат поени, да се натпреваруваат и да освојат вредни награди преку –...
ЗАБАВА

Огномет, шампањ и лудило до зори: Вака беа пречекани двајца мафијаши кога излегоа од затвор (ВИДЕО)

admin
Двајца италијански мафијаши, Џовани Илијано (48) и Силвио Де Лука (41) по излегувањето од затвор се дочекани со огномет во близина за Неапол. Илијано и...