vesti24.mk

Tag : излекувани

ЗАБАВА

Излекуваните од ковид имаат симптоми и седум недели отпосле, еве што им се случува

admin
Повеќе од две третини од излечените пациенти кои биле хоспитализирани поради инфекцијата, имаат долготрајни симптоми и седум недели подоцна, покажува новото истражување. Извештаите за таканаречениот...