vesti24.mk

Tag : измама

ЗАБАВА

Испраќал пари на фатална Украинка, кога требале да се сретнат на аеродромот следувал шокот на неговиот живот

admin
Кога Британецот Колин Ор (40) преку веб-страница за запознавање ја запозна Украинката Олга Марченко, тој помислил дека тоа е љубовта на неговиот живот. Тој и...
ВЕСТИ

Внимавајте, овие измами станаа чести: Ве лажат дека детето ви направило сообраќајка и бараат пари

admin
На 16.10.2020 во 15:55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно...
ВЕСТИ

Пробиштипјанец изработил лажна платежна картичка и од неа искористил 134.493 денари

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Г.С.(21) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изработка и употреба...
ВЕСТИ

Не наседнувајте: И се јавиле да и кажат дека ќерка и згазила дете, а за да ја „спасат“ мора да им даде пари- истото и го сторила!

admin
На 16.05.2020 во 18.00 во СВР Куманово, Д.Р.(70) од Куманово пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 1.050 евра. Според пријавеното, околу...
ЗАБАВА

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок (ВИДЕО)

admin
Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да...
ЗАБАВА

Направи вистинска сцена за да земе пари од осигурувањето: Го нарекоа најглупавиот измамник и сите му се смеат (ВИДЕО)

admin
57-годишниот Александер Голдински од Њу Џерси одлучил да исценира пад во кантината за да добие пари од осигурувањето. Тој истурил коцки мраз на подот, проверил...
ЗАБАВА

Измама за Гинис: Најстарата жена на светот мамела, од сомнежот се изненадија сите

admin
Рускиот математичар Николај Зак и геронтологот Вслериј Новоселов тврдат дека Жан Калмент неоправдано е запишана во Гинисовата книга на рекорди како најстара жена на светот....
ЗАБАВА

Мамел мажи во кревет маскиран како домаќинка: 150 жртви преживеале пекол (ВИДЕО)

admin
32 годишниот Брајан Денемостје од Флорида се облекувал како секси домаќинка, заведувал мажи и ги носел во својот дом, а сега би можел да биде...
ЗАБАВА

СЕ ЗА ДОКУМЕНТИ: Омажиле девојка со измама, не ни знаела за бракот се додека не дошла дома

admin
21 годишна девојка од Хонг Конг тврди дека со измама ја омажиле за целосен странец. Девојката тврди дека била на обука за организаторка на венчавки...
ЗАБАВА

ИЗМАМА: Македонците вчера масовно купувале авионски билети од лажна интернет страна

admin
Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги блокираат...