vesti24.mk

Tag : изнуда

ВЕСТИ

Преживеал вистински хорор во стан во Аеродром: Го тепале и сечеле со жилет, па му ставале сол и парфем на раните- Три лица под истрага за изнуда

admin
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против три лица, осомничени дека како соизвршители извршиле кривично дело- изнуда во периодот од 13 до 15 овој месец....