vesti24.mk

Tag : изолација

ВЕСТИ

За една недела 14 664 решенија за изолација и 27 прекршочни пријави за угостители

admin
Согласно Законот за заштита на населението од заразни болести во ноември инспекторите имаат изречено осум прекршочни пријави, 16 платни налози, 30 решенија и донесени се...
ВЕСТИ

Требало да биде во изолација, а тој си возел автомобил

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Е.Д.(34) од Делчево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи...
ЗАБАВА

Речник „Колинс“: „Lockdown“ е збор на годината

admin
Владите ширум светот минаа голем дел од 2020 година обидувајќи се да ја спречат пандемијата на коронавирус, па речникот „Колинс“ го претстави зборот „lockdown“ (заклучување,...
ВЕСТИ

Додека Филипче тврди дека се лекуваат и други пациенти, а не само со коронаворус: Сведоштво – потврда за хаосот (ВИДЕО)

admin
Дека надлежните ја губат контролата со епидемијата сведочат и граѓаните. Системот кој функционира за да се олесни работата со пандемијата им одмага на болните. Бројни...
ВЕСТИ

Во ОУ „Гоце Делчев“ заразена наставничка, 17 деца во изолација следат онлајн-настава

admin
Министерката за образование и наука Мила Царовска потврди дека наставничка на деца од прво до трето одделение во ОУ „Гоце Делчев“ во Скопје е позитивна...
ЗАБАВА

Една третина од Французите се здебелиле за време на мерките на изолација

admin
Една третина односно 35 отсто од Французите изјавија дека се здебелиле, во просек 3,2 килограми, а една петтина ја зголемиле телесната тежина за пет килограми,...
ЗАБАВА

Изолацијата за некои луѓе е застрашувачка и може да предизвика анксиозност, совети од филозоф

admin
Изолацијата и неможноста за движење на луѓето предизвикана од корнавирусот кој го погоди целиот свет го зголемува нивото на стрес и поттикнува анксиозност и претерано...
ЗАБАВА

8 знаци кои покажуваат дека партнерот психички ве злоупотребува

admin
Емотивното уништување во врската може да остави многу поголеми последици и од физичкото, затоа што од таквата врска е невозможно да побегнете. Ако сте збунети...