vesti24.mk

Tag : Израек

ЗАБАВА

Израел со песната “Играчка” е победник на Евровизија 2018

admin
Нета со песната „Играчка“ е годинешниот победник на изборот за песна Евровизија 2018, што се одржа во Лисабон, Португалија. Според жирито, најмногу гласови освои Австрија,...